LOGO

توضیحات :
آب ؛ گنجینه دیروز ؛ ثروت امروز ؛ رویای فردا
ایجاد کننده وبلاگ : روح الله احمدی
Google

در اين وبلاگ
در كل اينترنت
شنبه ٢٧ اردیبهشت ۱۳٩۳, ٧:۳٤ ‎ق.ظ

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران، تصویب‌نامه در خصوص برقراری فوق‌العاده شغل متناسب با سطح تخصص و مهارت ها برای مشاغل توسط معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور ابلاغ شد.

هیأت وزیران در جلسه ۹۳/۱/۱۷ به پیشنهاد معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و بند (۵) ماده ( ۶۸ )  قانون مدیریت خدمات کشوری ـ مصوب۱۳۸۶ ـ و بند (الف) ماده ( ۵۰ ) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران ـ مصوب ۱۳۸۹ ـ تصویب کرد:

دستگاه های اجرایی موضوع ماده ( ۵ ) قانون مدیریت خدمات کشوری و سازمانهای تابع و وابسته که تا زمان ابلاغ این تصویب‌نامه از فوق‌العاده موضوع بند ( ۵ ) ماده ( ۶۸ ) قانون یاد شده برخوردار نشده‌اند مجازند با توجه به اصلاحات ساختاری و ساماندهی نیروی انسانی نسبت به برقراری فوق‌العاده شغل متناسب با سطح تخصص و مهارت ها برای مشاغل تا سطح کاردانی (۷۰۰ امتیاز)، مشاغل همسطح کارشناسی (۱۵۰۰ امتیاز) و مشاغل بالاتر (۲۰۰۰ امتیاز) اقدام و از محل منابع حاصل از صرفه‌جویی با رعایت مقررات مربوط پرداخت نمایند.

معاون اول رئیس‎جمهور ـ اسحاق جهانگیری

طی بخشنامه ای از سوی معاون توسعه مدیریت حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست، نحوه اجرای فوق العاده بند ۵ ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری (فوق العاده شغل مشاغل تخصصی) به ادارات  محیط زیست استانها ابلاغ شد. بر اساس بخشنامه مذکور ( صادره در تاریخ ۹۳/۱/۲۴ )، از ادارات محیط زیست استان ها خواسته شده به منظور هماهنگی در اجرا، نسبت به تخصیص امتیاز فوق العاده شغل مشاغل تخصصی، به شرح زیر اقدام نمایند:


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ردیف   سطح تخصص مشاغل            عناوین              امتیاز                                   توضیح

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------                             

  تا کاردانی                                    کاردان          ۷۰۰                 شامل محیط بان-متصدی امور دفتری-کاردان و غیره
 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2   همسطح کارشناسی      کارشناس و همتراز        ۱۵۰۰                کارشناس محیط زیست-امور مالی- اداری و غیره

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                   معاون اداره و همتراز         ۱۷۰۰               معاون اداره- کارشناس مسئول و غیره

3   بالاتر از کارشناسی       رییس اداره و همتراز        ۱۸۰۰                رییس گروه- رییس پارک ملی و غیره
 
                            معاون مدیر کل و همتراز          ۱۹۰۰               مشاور معاونین سازمان

                 مدیر کل، معاون سازمان و همتراز         ۲۰۰۰               مشاور رییس سازمان

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
دوشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳٩۳, ۳:٥۱ ‎ب.ظ

هفته زمین پاک که زمان آن از ۲ تا ۸ اردیبهشت ماه هر سال می باشد در شهرستان رودان به منظور یادآوری مسئولیت انسان ها در قبال روند رو به تخریب زمین به عنوان تنها زیستگاه بشر، گرامی داشته شد.

به همین مناسبت رییس اداره حفاظت محیط زیست در جمع مسئولان و روسای ادارات و اعضای شوراهای اسلامی شهرستان رودان به منظور بیان دغدغه های خود پرداخت. وی ضمن ضرورت دانستن فرهنگ سازی به منظور رفع ریشه ای معضلات، گفت: اصلاح وضعیت مصرف بی رویه کود و سموم شیمیایی و اثرات آن بر تخریب خاک و سلامت انسان ها ضرورتی اجتناب ناپذیر است. روح الله احمدی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اهمیت توجه به تمامی مراحل مدیریت پسماند شامل جمع آوری و حمل و نقل، بازیافت و دفع اصولی زباله ها، خواستار اصلاح رویه ها در شهرداری ها و دهیاری های شهرستان رودان شد.

هفته زمین پاک، مسئولان ادارات و شوراهای اسلامی شهرستان رودان
دوشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳٩۳, ۱۱:٤٤ ‎ق.ظ

یک قلاده خرس سیاه آسیایی بالغ در مناطق کوهستانی شهرستان رودان تلف شد. از زمان مشاهده لاشه خرس سیاه، اقدامات لازم به منظور مشخص نمودن دلایل از بین رفتن و یا شناسایی متخلفان احتمالی که باعث از بین رفتن این خرس بالغ شده اند، آغاز گردیده و به نتایجی نیز رسیده است. اگر چه تا کنون کشته شدن این گونه ارزشمند توسط انسان اثبات نگردیده و آثاری از گلوله بر لاشه دیده نشده اما این گزینه نیز به صورت جدی مد نظر قرار گرفته است.

ریاضی فر، معاون فنی حفاظت محیط زیست هرمزگان گفت: تعارضات بین انسان و حیوانات وحشی از جمله خرس سیاه و پلنگ ایرانی در سطح استان و کشور مهمترین عامل کشتار این گونه های ارزشمند می باشد. این اداره کل نیز به منظور کاهش این تعارضات علاوه بر گشت و کنترل منطقه با همکاری مردم و سازمانهای مردم نهاد استان در تلاش است با آموزش، معرفی و بیان اهمیت این گونه ها در چرخه حیات و نقش کلیدی آن ها در اکوسیستم منطقه آگاهی لازم را به جوامع محلی از جمله شکارچیان، باغداران، دامداران و بخصوص دانش آموزان منتقل نماید.
دسته بندی : محیط زیست انسانی
شنبه ٦ اردیبهشت ۱۳٩۳, ٧:۳٦ ‎ق.ظ

شهر ما خانه ماست؛ خانه ای که در آن راحتیم، پایمان را دراز می کنیم و تخمه می شکنیم و جیغ و داد می کنیم و خلاصه اینکه مال خودِ خودِ ماست! وقتی که شهرمان، مال خودمان باشد، دیگر هر وقت که دلمان بخواهد می توانیم بی خیال آلودگی صوتی شویم و صدای رادیوضبط را تا آخر زیاد کنیم، یا بوق بوق کنان، توی خیابان های خانه مان (!) ویراژ بدهیم.

ما حتی می توانیم خیال کنیم که کس دیگری غیر از ما در این شهر زندگی نمی کند که بخواهیم برای رعایت کردن حقوق شهروندی، خودمان را به دردسر بیاندازیم. اصلاً هم لازم نیست از آن همه پله پایین بیاییم و زباله ها را دم در بگذاریم. خدا پدر و مادر پنجره سازها را بیامرزد که کار ما را راحت کرده اند. تازه با این کار، کمکی هم به گربه های بی نوا کرده ایم که شکمشان به پشتشان چسبیده است. اصلاً می توانیم انجمن حمایت از گربه های بی نوا را راه اندازی کنیم و زباله ها را در هم و برهم، در جوی و سر کوچه و ساختمان های نیمه کاره خالی کنیم تا به علم تولید انبوه موش دست پیدا کنیم!

شهر ما خانه ما!