LOGO

توضیحات :
آب ؛ گنجینه دیروز ؛ ثروت امروز ؛ رویای فردا
ایجاد کننده وبلاگ : روح الله احمدی
Google

در اين وبلاگ
در كل اينترنت
دسته بندی : محیط زیست
سه‌شنبه ٢٦ شهریور ۱۳٩٢, ۱٠:٤۱ ‎ق.ظ
سال گذشته در حالی وعده هایی مبنی بر بهبود حقوق و مزایا و جذب نیروهای محیط بانی داده شد همچنان بسیاری از محیط بانان سراسر کشور معتقدند هیچیک از این وعده ها اجرا نشده و ضعف قوانین زندگی آنها را پر از بیم و هراس کرده است.
 

به گزارش خبرنگار مهر باردیگر روز محیط بان در حالی فرا می رسد که اگرچه جشن ها و همایش های نمادینی در ادارات محیط زیست سراسر کشور برای تجلیل و قدردانی از این حافظان بی دفاع طبیعت برگزار می شود اما هنوز هیچ یک از وعده هایی که برای افزایش نیروهای محیط بانی در مناطق حفاظت شده ، تجهیز آنها،  افزایش دستمزدها و حتی اصلاح قوانین دست و پا گیری که تا کنون بیش از 100 تن از این دلسوزان طبیعت و حیات وحش کشور را به کشتن داده ، دهها تن را مظلومانه روانه زندان کرده و هزارن نفر را با همه حمیت و غیرتشان در دفاع از محیط زیست دلسرد کرده اجرا نشده است.


محیط بان همچنان اسلحه‌ای دارد که به دلیل ضعف قوانین حتی اجازه استفاده از آن را برای دفاع از خود در برابر شکارچیان متخلف ندارد.

او همچنان به هنگام حفاظت از طبیعت اگر صدایی به گوشش برسد، بیم آن را دارد که تا به پشت سرش نگاه می‌کند، لوله تفنگ شکاری چند شکارچی غیر مجاز که وارد منطقه شکار ممنوع شده اند را روی شقیقه اش لمس کند.

او هنوز هم ناچار است در لحظه رویا رویی با شکارچیان متخلف به‌خاطر آورد که چندین همکار او که از سلاح های خود استفاده کرده‏ و با شکارچیان درگیر شده‌اند در حال حاضر به علت تیراندازی و درگیری با شکارچیان غیرمجاز در زندان به سر می‌برند.

محیط بانان سرزمین ما همچنان باید در مساحتی چندین برابر استاندارد های جهانی در مناطق صعب العبور  گاهی تمام ایام هفته  را برا ی اینکه از پس هزینه های زندگی براید را به صبح و صبح را به شب برساند.

با تمام مشقت و زحماتی که این قشر بلند طبع ، برای سرزمینمان می کشند انتظار چندانی به جز فراهم شدن زمینه برای داشتن زندگی  ساده اما بدون بیم و هراس از ضعف های مالی و قانونی ندارند لذا امیدواریم مسئولان سازمان محیط زیست در براوردن انتظارات حداقلی این همراهان همیشگی طبیعت تعلل نکنند و  مردم هم  زندگی خود را جزیی از کل چرخه  زندگی بدانند تا اینده بهتری را هم برای محیط زیست و هم  برای این افراد فداکار رقم بزنند.