LOGO

توضیحات :
آب ؛ گنجینه دیروز ؛ ثروت امروز ؛ رویای فردا
ایجاد کننده وبلاگ : روح الله احمدی
Google

در اين وبلاگ
در كل اينترنت
سه‌شنبه ٢ مهر ۱۳٩٢, ٢:٢٧ ‎ب.ظ

رئیس مجلس شورای اسلامی در نامه‌های جداگانه‌ای به حجت‌الاسلام روحانی، رئیس جمهور، 7 مصوبه دولت محمود احمدی‌نژاد از جمله مصوبه افزایش حقوق را به صورت ضمنی ملغی‌الاثر اعلام کرد.

 پس از وعده بی سرانجام افزایش حقوق 70 درصدی محمد جواد محمدی زاده رییس سابق سازمان حفاظت محیط زیست، این مصوبه حداقلی هم لغو گردید تا اندک امیدهای ایجاد شده، ناامید گردد. از مسئولان کشور که در برابر کارمندانی که با لغو اضافه کاری، ماموریت و رفاهیات در برابر غول تورم کمر شکسته شده اند، قانون مداری را خوب بلدند کمال سپاس را داریم. هر چند عدم اجرایی شدن بندها و فوق العاده هایی از قانون مدیریت خدمات کشوری که به افزایش حقوق دریافتی منجر می شود و عدم "افزایش حقوق متناسب با میزان تورم" همواره توسط سران کشور نادیده گرفته شده و قانون مداری فراموش می شود.


متن نامه رییس مجلس به رییس جمهور به شرح زیر است:

حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر روحانی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

بازگشت به رونوشت تصویب‌ نامه هیأت محترم وزیران به شماره 104615/ت48729هـ مورخ 10/5/1392، موضوع: «اصلاح مصوبه شماره 83447/ت48729هـ مورخ 9/4/1392 ناظر به پرداخت فوق‌العاده ویژه به کارکنان برخی از دستگاه‌های اجرایی»، متعاقب بررسی‌ها و اعلام‌نظر مقدماتی «هیأت بررسی و تطبیق مصوّبات دولت با قوانین» و مستنداً به صدر ماده واحده و تبصره (4) الحاقی به «قانون نحوه اجراء اصول هشتاد و پنجم (85) و یکصد و سی و هشتم (138) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و اصلاحات بعدی» و ماده (10) آیین‌نامه اجرایی آن، مراتب متضمّن اعلام نظر قطعی جهت اقدام لازم در مهلت مقـرر قانونی و اعلام نتیجه به این جانب ابلاغ می‌گردد. بدیهی است پس از انقضای یک هفته مهلت مقرر در
قانون، آن بخش از مصوبه که مورد ایراد قرار گرفته است، ملغی‌الاثر خواهد بود.

«نظر به متضمن بار مالی بودن مفاد مصوبه و عدم محاسبه و پیش‌بینی قبلی بار مالی ناشی از آن به طرق مقرر در قانون، مغایر با ماده (29) و بند «ت» ماده (240) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه ـ مصوب 1389ـ می‌باشد.»