LOGO

توضیحات :
آب ؛ گنجینه دیروز ؛ ثروت امروز ؛ رویای فردا
ایجاد کننده وبلاگ : روح الله احمدی
Google

در اين وبلاگ
در كل اينترنت
شنبه ۱٠ خرداد ۱۳٩۳, ۱٢:۱۸ ‎ب.ظ

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، مجید وفادار مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان ساعتی پیش در نشست خبری گفت: یک قلاده خرس سیاه آسیایی جمعه شب مورخ نهم خردادماه در جاده رودان به زیارتعلی در محدوده گردنه مهتابی بر اثر برخورد با خودروی سنگین تلف شد.

تلف شدن خرس سیاه رودان


وی با بیان اینکه محیط‌بانان اداره حفاظت محیط زیست رودان بلافاصله پس از کسب خبر از موضوع سریعا به منطقه اعزام و نسبت به جستجوی خرس آسیب دیده اقدام کردند، افزود: خرس یاد شده که نر بالغ بوده، بر اثر تصادف از ناحیه پا دچار آسیب شده و از جاده فاصله گرفته بود.

به گفته وفادار، متاسفانه زمانی که محیط‌بانان پس از جستجو در تاریکی به خرس یاد شده رسیدند، خرس بر اثر ضربه وارده تلف شده بود و لاشه خرس یاد شده برای بررسی‌های بیشتر به آزمایشگاه بانک ژن استان هرمزگان منتقل شد.

تلف شدن خرس سیاه رودان

شهرستان رودان در استان هرمزگان یکی از مهم‌ترین زیستگاه‌های این گونه ارزشمند در کشور است. طی چند سال اخیر تعداد مشاهدات مستقیم، دیده شدن نمایه‌هایی مانند رد پا و مدفوع و گزارش‌های مردمی از خرس سیاه آسیایی در شهرستان افزایش مستمری داشته است.

بر اساس بررسی‌های به عمل آمده به نظر می‌رسد این امر بیش از آن که حاصل افزایش تعارض میان انسان و این جانور ارزشمند باشد، نتیجه افزایش جمعیت به علت بهبود شرایط زیستی آن است.