شهر ما خانه ماست!

این هم که می گویند موش ها کثیف و ناقل بیماری اند، همه اش سرکاری است. ما خودمان کارتون موش و گربه را دیده ایم و حالش را برده ایم! بیماری کدام است؟

ضمناً برای صرفه جویی در کیسه زباله هم، می توانیم زباله ها را بدون کیسه، دم در بریزیم. شبی یک کیسه پلاستیک هم که برایمان ذخیره شود، آخر ماه خودش کلی می شود!

ما از همین جا اعلام می کنیم که شهر ما خانه ماست و اصولاً خبر تفکیک زباله ها کذب محض بوده و ما آن را محکوم می کنیم. تفکیک زباله ها کلی از ما وقت و هزینه می گیرد و آخرش که چی؟ آشغال، آشغال است دیگر. کاغذ و پوست میوه و شیشه خالی نوشابه، همه شان سر و ته، یکی هستند.

راستی جایتان خالی! سیزده بدر امسال، طبق همین شعار موروثیِ شهر ما خانه ماست، ما با بر و بچز، زدیم به کوه و کمر و تا دلتان بخواهد هی سیگار کشیدیم و هی سیگار کشیدیم و ته سیگارهایمان را انداختیم روی شاخ و برگی که بچه ها برای آتش روشن کردن جمع کرده بودند. ته سیگارهای فسقلی ما، همگی حریف آن همه شاخ و برگ خشک می شدند و شعله ها تا بالای درخت ها قد می کشید و ما کیف می کردیم. گفتم جایتان خالی. نگفتم؟

بچه ها هم حسابی حالش را بردند، یک روزنامه برده بودیم که بخوانیم ناگهان به خودمان آمدیم دیدیم بچه ها آن را ریز ریز کرده اند و مشت مشت می ریزند توی هوا. باد که می آمد این کاغذ پاره ها، قشنگ و شاعرانه در هوا می رقصیدند و توی رودخانه می افتادند. خلاصه اینکه هوس روزنامه خواندن را هم از سرمان پراندند.

ضمناً ما هنوز اعلام می کنیم: شهر ما خانه ماست و باید همه جا، مثل خانه، راحت و شاد و بدون دغدغه زندگی کرد حتی اگر همسایه های کج سلیقه، انگ بی فرهنگ بودن و بی مبالات بودن را به ما بچسبانند!

منبع: www.hawzah.net

/ 2 نظر / 94 بازدید
دامنه رايگان

سلام .... دوست عزيز وبلاگ خوبي داري ... لطفا به سايت منم سر بزن و از امكاناتش استفاده كن ضرر نمي كنيييييي :) تبادل لينك هم مي كنم وقتي لينكم كردي اطلاغ بده لينكت كنممممم كوتاه كننده آدرس وبلاگ و دامنه رايگان با ثبت نام در lel.ir شما مي توانيد علاوه بر داشتن يك آدرس اختصاصي (domain) رايگان به صورت You.lel.ir از ابزار افزايش بازديد كه به صورت رايگان در اختيار اعضاي سايت قرار مي گيرد استفاده كنيد. www.lel.ir

هتل شبستان رشت

سلام دوست عزیز وبتون خیلی بوحاله امیدوارم موفق باشید - وقت کردید یه سری به ما بزنید - اگه حال و حوصله داشتید نظر هم بزارید - منتظرتون هستم [گل]