کشف و ضبط لاشه یک راس کل وحشی در شهرستان رودان

با تلاش ماموران اجرایی حفاظت محیط زیست شهرستان رودان و گزارش دوستداران طبیعت و سازمان های مردم نهاد شکل گرفته در این منطقه، 2 نفر متخلف که اقدام به شکار غیر مجاز یک راس کل وحشی نموده بودند دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست هرمزگان:

علاوه بر دستگیری این افراد لاشه یک راس کل وحشی کشف و ضبط شده است و افرد متخلف که بر خلاف قوانین و مقررات بهسازی محیط زیست مبادرت به تخلف شکار غیر مجاز شده بودند ، جهت سیر مراحل قانونی در اختیار مقامات قضایی قرارگرفتند.

مهندس رو ح الله احمدی رییس اداره شهرستان رودان با بیان این که:

شکار بی رویه در سال های اخیر و تخریب زیستگاه ها باعث کاهش بیش از حد جمعیت حیات وحش در منطقه و موجبات برهم خوردن تعادل طبیعت و زنجیره غذایی شده است به گونه ای که به دلیل کاهش جمعیت کل و بز و قوچ و میش و سایر چهار پایان که خوراک گوشتخوارانی مانند پلنگ را تشکیل می دهند موجب حمله مکرر این جانور به دام های اهلی روستاییان شده است .

وی در ادامه با بیان این که:

همین امر باعث شده تا مردم بومی منطقه بیش از پیش پی به این نقصان ببرند و به صورت جدی تری کمر همت بر حفظ محیط زیست ببندند مردم منطقه به این نتیجه رسیده اند که حفظ و نگهداری از محیط زیست، زیستگاه ها، زیست بوم ها و انواع گونه های جانوری وظیفه هر انسانی است تا این ثروت عظیم خدادادی کشور را به نحو احسن نگهداری کرده و از انقراض گونه های مختلف حیات وحش جلوگیری کنند.

گفتنی است :

متخلفان مذکور ، جهت سیر مراحل قانونی در اختیار مقامات قضایی قرارگرفته اند.

/ 0 نظر / 21 بازدید