کمترین حقوق و مزایا برای محیط بانان/ وعده‌هایی که محقق نشد!

محیط بان همچنان اسلحه‌ای دارد که به دلیل ضعف قوانین حتی اجازه استفاده از آن را برای دفاع از خود در برابر شکارچیان متخلف ندارد.

او همچنان به هنگام حفاظت از طبیعت اگر صدایی به گوشش برسد، بیم آن را دارد که تا به پشت سرش نگاه می‌کند، لوله تفنگ شکاری چند شکارچی غیر مجاز که وارد منطقه شکار ممنوع شده اند را روی شقیقه اش لمس کند.

او هنوز هم ناچار است در لحظه رویا رویی با شکارچیان متخلف به‌خاطر آورد که چندین همکار او که از سلاح های خود استفاده کرده‏ و با شکارچیان درگیر شده‌اند در حال حاضر به علت تیراندازی و درگیری با شکارچیان غیرمجاز در زندان به سر می‌برند.

محیط بانان سرزمین ما همچنان باید در مساحتی چندین برابر استاندارد های جهانی در مناطق صعب العبور  گاهی تمام ایام هفته  را برا ی اینکه از پس هزینه های زندگی براید را به صبح و صبح را به شب برساند.

با تمام مشقت و زحماتی که این قشر بلند طبع ، برای سرزمینمان می کشند انتظار چندانی به جز فراهم شدن زمینه برای داشتن زندگی  ساده اما بدون بیم و هراس از ضعف های مالی و قانونی ندارند لذا امیدواریم مسئولان سازمان محیط زیست در براوردن انتظارات حداقلی این همراهان همیشگی طبیعت تعلل نکنند و  مردم هم  زندگی خود را جزیی از کل چرخه  زندگی بدانند تا اینده بهتری را هم برای محیط زیست و هم  برای این افراد فداکار رقم بزنند.

/ 2 نظر / 17 بازدید
سید محمد امین شاهمرادی

سلام.وبلاگ خوبی داری.به وبلاگ من هم سر بزن و علم و دانش خود را در زمینه شیمی و فیزیک و... زیاد کن من منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستم. متشکرم

شبکه اجتماعی دانشگاه ازاد اسلامی

شبکه اجتماعی دانشگاه ازاد اسلامی محلی شگرف و زیبا و علمی و تفریحی برای اساتید و دانشجویان دانشگاه ازاد و لیکن سایر دانشگاه ها است. منتظر حضورتان هستیم . شبکه ای با امکانات بالا http://iauclub.ir