کشف لاشه یک راس قوچ وحشی و یک بهله جغد از شکارچیان در رودان

محیط بانان اداره حفاظت محیط زیست رودان سه شکارچی غیر مجاز را دستگیر و لاشه یک بهله جغد و یک راس قوچ وحشی از آنان کشف کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان هزمزگان، روح الله احمدی رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودان با اعلام این خبر افزود: از سه شکارچی غیر مجاز در منطقه سرزه، دو قبضه اسلحه و دو دوربین چشمی نیز به دست آمد.

شکارچیان موظف به پرداخت مبلغ 38 میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست شدند. همچنین برای طی مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی گردیدند. بر اساس قانون شکار و صید، در دادگاه کیفری، متخلفان به حبس تا سه سال و یا جریمه نقدی دیگر تا 18 میلیون ریال محکوم می شوند.

 نکته قابل تامل این که جغد که از پرندگان شکاری است صرفا به منظور استفاده خوراکی از گوشت آن شکار شده است، این در حالی است که در تمامی مذاهب اسلامی، پرندگان شکاری حرام گوشت محسوب می شوند.

گفتنی است، زیستگاه جغدها در شکاف درختان، زمینهای زراعی و کشتزارهاست و تغذیه آن از حشرات، جوندگان کوچک و خزندگان می باشد. لذا نقش اکولوژیکی بسیار مهمی در تنظیم جمعیت این گونه ها داشته و در زنجیره و هرم غذایی نقش مهمی را ایفا می کند.

وی همچنین با بیان این که حفظ این مواهب خدادادی وظیفه ای همگانی است از همکاری همیاران محیط زیست در مناطق مختلف شهرستان خبر داد که بطور مداوم محیط بانان محیط زیست رودان را در امر جلوگیری از تخلفات شکار و صید همراهی می کنند.

/ 2 نظر / 18 بازدید
محمد

خدا قوت

هادی

خیلی باعث تاسف هست :(((